Національний Заповідник "Софія Київська"

Київ, вул. Володимирська, 24

(044) 278-61-52

(044) 278-04-82

office@st-sophia.org.ua

st-sophia.org.ua

Національний Заповідник "Софія Київська"

У 1929 р. відомим українським вченим-пам’яткоохоронцем Федором Ернстом вперше було висловлено ідею оголосити садибу Софійського собору  ХІ  ст. Заповідником.

Заповідник було створено 1934 р. як відділ у складі Музейного містечка (Києво-Печерська Лавра), а відкрито для відвідування у  травні 1935 р.

Впродовж 1950–90-х років до Заповідника на правах відділів увійшли:

  • у 1958 р. — Судацька фортеця ІІІ - ХVIIІ ст. в Криму;
  • у 1962 р. — Андріївська церква ХVIIІ ст. в Києві;
  • у 1965 р. — Кирилівська церква ХІІ ст. в Києві;
  • у 1983 р. — Золоті ворота в Києві — руїни пам’ятки ХІ ст. з павільйоном-реконструкцією над ними.
  • У 1994 р. Софійському заповіднику надано статус національного закладу культури України і визначено назву Національний заповідник “Софія Київська”.

Грандіозний собор Святої Софії Премудрості Божої височіє в історичному центрі древнього Києва вже тисячу років. Це єдина  найдавніша мурована споруда на території Русі-України, що майже повністю збереглася до наших днів. Народжений добою християнізації Русі, собор став колискою київського християнства, державності та культури. 

Софійський собор у Києві – знакова пам’ятка.   Сторіччями він сприймається головною святинею Русі-України.  Сучасні дослідження довели, що будівництво Софії Київської розпочато у 1011 р. князем Володимиром Хрестителем, завершено – у 1018 р. за князювання Ярослава Мудрого.

Зведений як головний митрополичий храм, Софійський собор був у давнину сакральним, суспільно-політичним та культурним центром держави. Тут ставили на велике київське княжіння, тут князі присягали і цілували хрест на дотримання умов різних договорів, приймали іноземних послів. Звідси виступали дружини у воєнні походи. Біля стін собору збиралося народне віче. У Софії була заснована перша відома на Русі бібліотека. На разі, ці  давні традиції продовжують  транслюватися на теренах пам’ятки. 

Софійський собор зберігає архітектуру ХІ-ХVІІІ ст. і найповніший у світі ансамбль оригінальних (ХІ ст.) мозаїк  (260 кв. м) і фресок ( 3000 кв. м). Ця художня спадщина   є  шедевром світового мистецтва. Велич і неповторна краса Св. Софії створили їй славу справжнього чуда світу. У 1990 р. його внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Договір оферти, Політика конфіденційності, Доставка та оплата


Задати питання організатору

Задати питання, залишити відгук чи побажання щодо роботи