Національний Заповідник "Софія Київська"

Київ, вул. Володимирська, 24

(044) 278-61-52

(044) 278-04-82

office@st-sophia.org.ua

st-sophia.org.ua

Національний Заповідник "Софія Київська"

У 1929 р. відомим українським вченим-пам’яткоохоронцем Федором Ернстом вперше було висловлено ідею оголосити садибу Софійського собору  ХІ  ст. Заповідником.

Заповідник було створено 1934 р. як відділ у складі Музейного містечка (Києво-Печерська Лавра), а відкрито для відвідування у  травні 1935 р.

Впродовж 1950–90-х років до Заповідника на правах відділів увійшли:

  • у 1958 р. — Судацька фортеця ІІІ - ХVIIІ ст. в Криму;
  • у 1962 р. — Андріївська церква ХVIIІ ст. в Києві;
  • у 1965 р. — Кирилівська церква ХІІ ст. в Києві;
  • у 1983 р. — Золоті ворота в Києві — руїни пам’ятки ХІ ст. з павільйоном-реконструкцією над ними.
  • У 1994 р. Софійському заповіднику надано статус національного закладу культури України і визначено назву Національний заповідник “Софія Київська”.

Грандіозний собор Святої Софії Премудрості Божої височіє в історичному центрі древнього Києва вже тисячу років. Це єдина  найдавніша мурована споруда на території Русі-України, що майже повністю збереглася до наших днів. Народжений добою християнізації Русі, собор став колискою київського християнства, державності та культури. 

Софійський собор у Києві – знакова пам’ятка.   Сторіччями він сприймається головною святинею Русі-України.  Сучасні дослідження довели, що будівництво Софії Київської розпочато у 1011 р. князем Володимиром Хрестителем, завершено – у 1018 р. за князювання Ярослава Мудрого.

Зведений як головний митрополичий храм, Софійський собор був у давнину сакральним, суспільно-політичним та культурним центром держави. Тут ставили на велике київське княжіння, тут князі присягали і цілували хрест на дотримання умов різних договорів, приймали іноземних послів. Звідси виступали дружини у воєнні походи. Біля стін собору збиралося народне віче. У Софії була заснована перша відома на Русі бібліотека. На разі, ці  давні традиції продовжують  транслюватися на теренах пам’ятки. 

Софійський собор зберігає архітектуру ХІ-ХVІІІ ст. і найповніший у світі ансамбль оригінальних (ХІ ст.) мозаїк  (260 кв. м) і фресок ( 3000 кв. м). Ця художня спадщина   є  шедевром світового мистецтва. Велич і неповторна краса Св. Софії створили їй славу справжнього чуда світу. У 1990 р. його внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Договір оферти, Політика конфіденційності, Доставка та оплата


Якщо ви не отримали електронний квиток

Що робити, якщо після оплати ви не отримали квитки на вашу електронну пошту


Задати питання організатору

Задати питання, залишити відгук чи побажання щодо роботи